Voglibose and metformin hplc method for azithromycin


Një nga gazetat më të famshme në Itali, “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar një shkrim të gjatë rënies nga kategoria League One në Angli të Leyton Orient, një prej klubeve historike të Londrës. Ai u ble vitin e kaluar nga Francesco Becchetti, pronari i Agon Channel që bëri mjaft premtime për klubin. Shkrimi me titullin: “Leyton Orient nga shfaqjet televizive te rënia nga kategoria, Becchetti e jep tani edhe falas” bën një përmbledhje se si klubi erdhi në duart e investitorit italian duke bërë një paralelizëm me spektaklet televizive që transmetohen në ambientet e këtij klubi.

“Klubi historik i Londrës, i blerë një vit më parë nga investitori roman, u bë protagonist në një spektakël televiziv talentesh me Moggi Jr dhe trajner Liveranin në pankinë përfundoi në kategorinë e katërt. Nga realiteti televiziv në realitetin e hidhur të rënien në Ligën 2. Leyton Orient i investitorit italian Francesco Becchetti kaloi nga ëndërrat në te ankthi. U tërhoq për gati një vit që kur Becchetti nisi të negocionte për klubin londinez me qëllim zbarkimin në futbollin anglez pasi hoqi dorë nga Reading për shkak të borxheve të mëdha që kishte për të paguar” – shkruan gazeta.

Blerja – Në maj të vitit 2014 Leyton Orient i themeluar në vitin 1881 dhe që është shoqëria e dytë me vjetër e Londërs po voglibose and metformin hplc method for azithromycin luante në playoff për tu ngjitur një kategori më lart. Në finale humbën me penallti Wembley me Rotherham nuk e trembi Becchettin i cili e mbylli marrëveshjen duke e blerë klubin për 7 milion euro”.

Në atë kohë Becchetti ia propozoi drejtimin e klubit Gian Paolo Montali, ish-trajner volejbolli dhe ish-drejtor sportiv i Juventus, mik i vjetër i Becchettit, por ai nuk pranoi. Ai e hodhi poshtë ofertën edhe për shkak të egos pasi po i propozohej drejtimi i një klubi në League One, por sot faktet po i japin të drejtë. Që nga ajo kohë Leyton ndërroi katër trajnerë.

“Në TV — Klubi u bë në dhjetor të vitit 2014, vendi i transmetimit të një prej programeve të Agon Channel, televizionit shqiptar të Becchetti-t. Programi është një kopje e atij të adoptuar për Cervia-n në vitin 2004. Nuk është i vetmi riprodhim i një investitori që riciklon në TV ashtu si mbetjet në biznesin e tij kryesor, por këtë herë imitimi përfundoi keq. Rënia nga kategoria u plotësua në javën e fundit me barazimin 2-2 në fushën e Sëindon, përballë një Fabio Liverani të habitur në stol. Në riciklimin special Becchetti i kërkoi Alessandro Moggi-t të shpjegojë sezonin pas 3 trajnerëve të djegur në pak muaj. Russell Slade, dha dorëheqjen e menjëhershme në tetor, pas tij Kevin Nugent dhe Mauro Milanese. Bankina iu besua në momentet e fundit Fabio Liverani-t, që provoi me çdo mënyrë që të shpëtonte Leyton Orient, por futbolli nuk është një spektakël në TV. Në fushë duhen gola, jo spektakël. Ndoshta Becchetti duhet t’i rimendojë deklaratat e bëra në “Fatto Quotidiano” në fillim të janarit kur në një intervistë mes përbetimesh “për tokë dhe për qiell” ai u thoshte këto fjalë tifozëve të Leyton që e akuzonin për prishjen e klubit: “Duhet të prisni, të keni durim dhe më pas ndoshta edhe ta mendoni përsëri. Pak muaj më parë Leyton arriti të luante për të hyrë në kategorinë e dytë. Humbi dhe për këtë ka pasur një goditje psikologjike. I kam konfirmuar të gjithë, por dy sulmuesit që vitin e kaluar shënuan 40 gola, këtë sezon nuk e kanë parë ende portën. Në pankinë është një trajner i zoti si Fabio Liverani. Jam i sigurt se do të bëjmë më të mirën.” Pasojat psikologjike pas rënies nga kategoria kanë goditur edhe Becchetti-n. Qarkullojnë zëra se është i gatshëm ta shesë klubin, madje ta japë atë edhe falas. Një tjetër spektakël televiziv?” – mbyllet shkrimi i “La Gazzetta Dello Sport”. /lapsi.al/

8 orë 14 min më parë 0 Ludovica Pagani është gazetarja bukuroshe dhe seksi italiane, method që po 'çmend' fansat e futbollit. Ajo është imazhi i emisioneve...
10 orë 44 min më parë 0 Qarkullonte si legjendë, por më në fund të apasionuarit e futbollit mund të admirojnë golin e shënuar nga sulmuesi legjendar...
10 orë 54 min më parë 0 Peruja ka bërë një akuzë shumë të fortë në prag të sfidës me Argjentinës. Sipas tyre Federata Argjentinase e Futbollit në...
18 orë 46 min më parë 0 Gerard Pique i ka qetësuar të gjithë. Mbrojtësi i Spanjës nuk ka ndërmend të largohet nga kombëtarja dhe ndihet krenar që mban...
1 ditë 8 orë më parë 0 Sulmuesi laçian Saimir Hasani ka ardhur në limitin e merkatos te skuadra e Shkumbinit, por vetëm me tri ndeshje të zhvilluara ai...
1 ditë 10 orë më parë 0 Daily Mail shkruan se “atë e ndihmoi këmba e tretë për të fituar”. 31-vjeçari nga Sllovakia, Jozef Urban nuk do të ishte bërë kaq...
1 ditë 16 orë më parë 0 Spanja do të përballet me Shqipërinë për botërorin e Rusi 2018 dhe pas asaj që ndodhi në rajonin e Katalunjës, tifozët kanë...
2 ditë 8 orë më parë 0 Në seancën stërvitore të pasdites së të martës u vu re mungesa e portierit të tretë Enea Koliçi. Gazetarët nisën të pyesin, por...
3 ditë 8 orë më parë 0 Gerard Pique sot i është bashkuar Kombëtares së Spanjës në stërvitje, vetëm një ditë pasi votoi për pavarësinë e Katalonjës....
3 ditë 12 orë më parë 0 Në përfundim të ndeshjes me Lushnjën ku Partizani doli me kokën ulur pas një barazimi 0-0, trajneri i “të kuqve” Mark Iuliano dha...

Source: http://www.m.lapsi.al/comment/1135847


///

Gejala Sifilis Do they sell azithromycin over the counter


Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Panatuss Pediatric DXP Uses, Side Effects Warnings - m
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Curator Bonis- Managing the financial affairs of someone who
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Office Team - 100 Reliable Office Supplies
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Sulfa allergy cross-reactivity - HughesMedicine
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Azithromycin suspension usp monograph ibuprofen
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Rockin Gamin Parties - memorable kids parties in
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin Diflucan (fluconazole) dose, indications, adverse effects
Voglibose and metformin hplc method for azithromycin What are Amphibians? - Amphibian Ark-Saving Endangered

///
Дата: 20.10.2017, 15:31 / Просмотров: 82571